Co widzisz, słysząc słowo biznesmen? Co myślisz o ludziach, którzy osiągnęli szczytową pozycję w swojej branży? Czy byli wytrwali i nie zrażali się niepowodzeniami? Czy lubili ludzi i potrafili z nimi rozmawiać? A może nie bali się ostrej rywalizacji i ciężkiej pracy? Odpowiedź nasuwa się sama.
Biznesmen – cechy
Najlepiej zarabiający network marketerzy, którzy generują 6- cio i 7- mio cyfrowe kwoty, to ludzie, którzy do perfekcji opanowali kilka cech:
- Wytrwałość w dążeniu do celu –przede wszystkim nie zrażanie się niepowodzeniami, nieustanne podejmowanie działań, które zmierzają do realizacji celów
- Wyraźna wizja celu
- Realizacja celu krok po kroku
- Wysoka komunikatywność – umiejętność pracy z ludźmi o różnych typach osobowości
- Umiejętność dostosowania się do zmieniających się sytuacji
Dobry biznesmen jest odporny na porażki. Błędy i niepowodzenia traktuje, jak lekcje. Dobry biznesmen potrafi poczekać na sukces i przyjąć tzw. strategię perspektywiczną w działaniu.
Biznesmen – jak się nim stać?
Nie narzekaj – myśl pozytywnie!
Aby kształtować w sobie przydatne cechy w prowadzeniu biznesu, należy budować automotywację. Cieszyć się z najmniejszego sukcesu. Pozytywnego myślenia można się nauczyć. Ludzie, którzy ciągle narzekają automatycznie tworzą wewnątrz siebie barierę.
Przygotuj plan i zostań biznesmenem!
Zrób plan tego, co chcesz osiągnąć. Wypisz swoje mocne i słabe strony, ewentualne zagrożenia z którymi przyjcie Ci się zmierzyć, a także te wszystkie czynniki, które mogą okazać się pomocne.
Oceniając warunki prowadzenia działalności gospodarczej większość respondentów raportu CASE-Doradcy „Sektor sprzedaży w Polsce” uznała, że warunki prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce są co najmniej miarkowanie korzystne (łącznie 41% odpowiedzi), przy czym co piąty ankietowany uważa je za wysoce niekorzystne. Jedynie dla 22% ankietowanych warunki prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce są wysoce niekorzystne, a dla pozostałych 3% wysoce korzystne.
Pozbądź się lęku przed porażką!
Zastanów się, jakie cechy twojego charakteru pozwolą ci doprowadzić sprawę do końca. W rezultacie taka analiza pozwoli ci ocenić ryzyko niepowodzeń i oszacować swoje możliwości. Dzięki temu – zamiast bać się porażki, całkiem świadomie przyjmiesz odpowiedzialność za bieg sprawy.
Rozładuj stres
Nieodłącznym elementem każdego biznesu jest stres, dlatego naucz się z nim walczyć. W końcu znajdź sobie jakieś zajęcia, które będą odskocznią od życia zawodowego. Warto każdego dnia wygospodarować chwilę, by pozbyć się stresu i przeznaczyć trochę czasu na ulubione hobby i ćwiczenia rozluźniające.
Trenuj i ucz się
Do prowadzenia biznesu niezbędne są umiejętności negocjacyjne i komunikacyjne. Można się ich w miarę łatwy sposób nauczyć. Dlatego warto budować sieć kontaktów wśród naszych znajomych, którzy sami prowadzą firmy i mogą nam udzielić przydatnych wskazówek. Warto też sięgnąć po różnego rodzaju poradniki.
Zacznij realizować swój cel!
Uwierz w swój potencjał. Zacznij już dziś. Przede wszystkim zapisuj codziennie wszystkie osiągnięcia, które przybliżają Cię do osiągnięcia zamierzonego cel.