Z badań przeprowadzonych przez Zion Market Research wynika, że światowy rynek organicznych kosmetyków osiągnie wartość rzędu 16 bilionów dolarów w 2020 roku.
Wybieram organiczne = wybieram zdrowe
Kosmetyki organiczne, wykonane z naturalnych składników, mają gwarancje lub certyfikaty, że surowce, z których są wyprodukowane, hoduje się w gospodarstwach ekologicznych. Plantatorzy, spełniający wiele surowych norm przygotowanych przez niezależne organizacje certyfikujące, muszą poddawać się kontrolom co kilka miesięcy. Dzięki temu mamy pewność, że uprawiane przez nich rośliny nie zostały poddane modyfikacjom genetycznym i są wytwarzane bez użycia pestycydów czy sztucznych nawozów. Wybór takich surowców przez producentów kosmetyków to nie tylko dbanie o najwyższą jakość produktów, to także wiele korzyści dla środowiska naturalnego. Wspieranie upraw ekologicznych wpływa na zmniejszenie udziału nawozów sztucznych, które przedostają się do gleby i wody.
Kosmetyki organiczne w sprzedaży bezpośredniej
Wiodącymi firmami na rynku sprzedaży bezpośredniej, specjalizującymi się w produkcji kosmetyków organicznych, są Arbonne i Amway. W roku 2014 sprzedaż kosmetyków, do produkcji których surowce pobierane są z certyfikowanych upraw, przyniosła branży DS 9,2 bilionów dolarów.
Ameryka Północna notuje najwyższą sprzedaż pielęgnacyjnych produktów organicznych. Mieszkańcy Europy i Azji nie pozostają daleko w tyle, wybierając produkty zdrowe zarówno dla ich organizmu, jak i dla środowiska. Wzrost sprzedaży kosmetyków tego typu odnotowują również wschodzące rynki, w tym chiński i indyjski.
Zion Market Research analizuje szacunki i prognozy rynku globalnego. Popyt na produkty organiczne szacowany jest pod względem przychodów w okresie prognozy na okres pięciu lat (2015-2020).
Coraz więcej konsumentów unika syntetycznych i wysoko przetworzonych produktów, stawiając na te zdrowe i naturalne. Dla producentów jest to jednak nie lada wyzwanie. Kosmetyki organiczne mają krótki okres przydatności do użycia, a także wyższe ceny, które wiążą się z pozyskiwaniem surowców ekologicznych.
Źródło: