Jest wiele powodów, dla których ludzie decydują się porzucić tradycyjną pracę na etacie i zostać przedsiębiorcami, biznesmenami, właścicielami własnych biznesów. Każdy jest panem własnego losu i ma prawo zadecydować, jaka ścieżka zawodowa jest dla niego odpowiednia. Co kieruje ludźmi, którzy chcą zostać przedsiębiorcami?
[next_message styles=”1″ title=”Ich kreatywność nie mieści się w korporacyjnych ramach„]
Pewnego dnia stwierdzasz po prostu, że nie pasujesz. Do korporacji, do zależności, do dręczącego szefa. Możesz czuć się sfrustrowany, ale kiedy nauczysz się korzystać z tego, co nie mieści się w kulturze korporacyjnej, odkryjesz coś pięknego. Życie sięga znacznie szerzej, poza ograniczenia, jakie stawia Ci praca. Większość tego, co Cię otacza, zostało stworzone przez człowieka i może zostać przez niego zmienione. Masz wpływ na to, co dzieję się wokół Ciebie. Jeśli już to odkryjesz – życie przestanie być takie samo. Pamiętaj, że Twoja kreatywność nie może utknąć za kratami korporacyjnych ograniczeń. Pamiętaj – własny biznes ogranicza znacznie mniej, bo tu decydujesz Ty sam!
[/next_message]
[next_message styles=”4″ title=”Walka z rutyną „od 8:00 do 16:00”„]
Wiele mówi się o potrzebie elastycznego trybu życia. Ludzie wychodzą z przekonania, że przedsiębiorcy pracują, jak chcą. Jasne, po pewnym czasie… pewnie tak. Ale początki to bardzo ciężka praca, czasem więcej niż 8 godzin dziennie, pełna zarówno wzlotów, jak i upadków. Jednak kiedy Twój własny biznes prosperuje już na wysokim poziomie, możesz pozwolić sobie na elastyczność.
[/next_message]
[next_message styles=”1″ title=”Pasja do nauki„]
Człowiek uczy się całe życie. Wiele osób uważa, że im jesteś starszy, tym mądrzejszy. To nie lata są nauczycielem, ale życie samo w sobie. Przedsiębiorcy są nienasyceni; jeśli chodzi o zdobywanie wiedzy – wciąż szukają więcej. Jeżeli okaże się, że proces uczenia masz we krwi, ale nie zadowala Cię formalna edukacja, jaką proponują Twoi pracodawcy, to znak, że Twoja droga powinna podążać w indywidualnym kierunku. W kierunku przedsiębiorczości.
[/next_message]
[next_message styles=”4″ title=”Niekonwencjonalność„]
Przedsiębiorczość jest wynikiem rozbudowanej wyobraźni i odrobiny szaleństwa. Bo przecież przedsiębiorca, to osoba, która zmienia świat. Widzi go takim, jakim chce go mieć i nie zgadza się tak łatwo na zastaną rzeczywistość. Cofnijmy się o setki lat do braci Wright, którzy od wizji, poprzez szaleństwo, udowodnili, że człowiek jednak poleci. Gdzie bylibyśmy teraz, gdyby nie ich wyobraźnia? Nie zrażaj się, jeśli ktoś mówi Ci, że jesteś szalony i Twoje pomysły są niewykonalne. Prowadząc własny biznes, jesteś narażony na krytykę, ale… przedsiębiorcy wiedzą, że logika ogranicza, ale niekonwencjonalne pomysły zmieniają stan rzeczy.
[/next_message]
[next_message styles=”1″ title=”Gotowość do działania„]
Najlepszym powodem do rozpoczęcia własnej działalności jest nie chęć zysku, a chęć zmian. Jeśli jesteś niezadowolony z życia, które nie pozwala Ci działać, własny biznes może okazać się właściwą drogą dla Ciebie. Przedsiębiorca uczy się przez działanie i żarłoczne wręcz odkrywanie świata.
[/next_message]
[next_message styles=”4″ title=”Chęć zmiany świata„]
Przedsiębiorca nie zmienia siebie, on dąży by zmienić otaczającą go rzeczywistość. Jak powiedział Mark Twain:
Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj.
[/next_message]
Pracując na etacie, czy to w korporacji, czy w małym sklepiku osiedlowym, jesteś zależny od wielu czynników. Będąc przedsiębiorcą – zależysz tylko od siebie. Jeśli jesteś pracowity, komunikatywny, samodzielny, umiesz zarządzać czasem i radzić sobie z konfliktami – zmień rzeczywistość, zaczynając od siebie.
Źródła:
http://weblog.infopraca.pl/2010/07/7-cech-i-kompetencji-ktore-zawsze-sa-pozadane-przez-pracodawcow
http://www.entrepreneur.com/article/251838