Czy Avon zawiesi ostatecznie działalność we Francji i zniknie z francuskiego rynku? Czy firma sprzedaży bezpośredniej z Hong Kongu ma szansę na dynamiczną ekspansję w Europie? Jakie atrakcje czekają uczestników konferencji MonaVie w Sydney, sercu największego miasta Australii? Zapraszamy na świeżutkie newsy ze świata MLM i sprzedaży bezpośredniej!
Avon zawiesza działalność we Francji
Francuska filia kosmetycznego giganta ma zostać zamknięta do końca października – to informacja podana przez BBC News.
Rzecznik paryskiej siedziby firmy poinformował, że tylko bieżące zlecenia zostaną zrealizowane, lecz również ten fakt nie jest do końca pewny oraz to, czy dystrybutorzy otrzymają zamówione towary pod koniec miesiąca. Francuzi oskarżyli Avon o utrzymywanie ich od wielu miesięcy w niewiedzy i niepewności oraz o pogwałcenie zasad przyjętych przez firmę – zaufanie, szacunek, uczciwość oraz kultura "otwartej i szczerej komunikacji".
Estelle Croissant, odpowiedzialna za wsparcie dystrybutorów, powiedziała w wywiadzie dla BBC, że rada zakładowa reprezentująca interesy pracowników pozwała już firmę za nieprzestrzeganie prawidłowego procesu redukcji zatrudnienia.
"Wiedzieliśmy, że firma nie była w dobrej kondycji finansowej, ale wszyscy mocno się zaangażowaliśmy i ciężko pracowaliśmy przez wiele miesięcy, aby pomóc wyjść jej z dołka. Natomiast po takim postepowaniu czujemy się po prostu oszukani" – stwierdziła Croissant.
Kolejne spotkania pomiędzy przedstawicielami dystrybutorów i kierownictwa zaplanowane są na najbliższe kilka dni.
Avon istnieje we Francji prawie od 50 lat. Firma zatrudnia około 120 pracowników w Paryżu, wspierających 11 000 przedstawicieli w całym kraju. Od dłuższego czasu spółka przechodziła
przez ciąg reorganizacji i zmian kadry zarządzania. Ponadto, dwa lata temu odrzuciła ofertę przejęcia od konkurencyjnej firmy kosmetycznej Coty.
Zapytany przez BBC o wydarzenia w swojej francuskiej filii, rzecznik spółki odmówił jakiegokolwiek komentarza, a nawet potwierdzenia faktu jej zamknięcia.
Newralgiczne znaczenie Malezji w rozwoju Qnet
Qnet to spółka–córka będąca wizytówką grupy QI założonej w 1998 przez 2 przedsiębiorców – Malezyjczyka, Datuka Sri Vijay Eswarana i Filipińczyka, Josepha Bismarka. Jest jedną z wiodących, azjatyckich firm sprzedaży bezpośredniej i dostawcą e-commerce w ponad 100 krajach, oferującą produkty z branży zdrowotnej, opieki domowej, wellness oraz turystycznej. Firma niedawno otworzyła także swoje biuro regionalne w Ruandzie aby móc zarządzać Afryką Wschodnią i Środkową, a także rozważa otwarcie podobnego w Afryce Zachodniej oraz pierwszego mieszczącego się w Europie, dokładnie w Niemczech.
Ambitny plan zakłada, że Qnet do roku 2018 znajdzie się wśród 10 najlepszych światowych firm sprzedaży bezpośredniej osiągających roczne dochody w wysokości ponad 1 mld USD.
Dyrektor zarządzający JR Mayer poinformował, że Qnet obecnie zajmuje miejsce w rankingu pięciu najlepszych firm w regionie i top 30 na świecie z rocznymi dochodami szacowanymi na 500 mln USD.
"Malezja jest jednym z 10 najlepszych miejsc, w których Qnet osiąga najwyższe dochody i będzie jednym z kluczowych elementów, które przyczynią się do jej ogólnego wzrostu. Wielu młodych Malezyjczyków jest podekscytowanych perspektywą współpracy z nami." oznajmił Mayer w jednym z ostatnich wywiadów.
Stwierdził także, że sprzedaż bezpośrednia i Multi-Level marketing były bardzo silne i żywe w Malezji na tle dobrej infrastruktury prawnej i wsparcia ze strony rządu, który zauważył potencjał tej gałęzi przemysłu dla wzrostu gospodarczego kraju.
"Malezja z niezbyt wielką populacją liczącą około 29 mln ludzi, poradziła sobie tak dobrze, iż została zakwalifikowana jako ósmy kraj co do wielkości sprzedaży bezpośredniej na globalnym rynku o wartości 3,3 mld USD w odniesieniu do dochodów w roku ubiegłym. Jesteśmy głęboko przekonani, że jest jeszcze miejsce na wzrost w branży."
Konferencja MonaVie w Sydney
W sobotę 2 listopada w samym sercu największego miasta Australii w centrum konferencyjnym Wesley odbędzie się gala MonaVie, której gwiazdą będzie jej założyciel i Prezes Zarządu, Dallin A. Larsen, uznany niedawno również przez internautów za jednego z najbardziej motywacyjnych mówców w sondażu przeprowadzonym przez amerykański portal businessforhome.
Z racji tego, że od ostatniej wizyty Dallina w Australii minęło kilka lat, dystrybutorzy szybko wykupują bilety na udział w całodniowym wydarzeniu, uznając je za rzadką i ekscytującą okazję do usłyszenia założyciela MonaVie. Na konferencji zagoszczą również najlepiej zarabiający liderzy MonaVie, wśród których znajdą się m.in. Shelley Ke, Megan i Anthony Wolfenden, Zac Chen i Lisa Luong , Bill Chen czy Su He, którzy zostaną wyróżnieni za swoje wyniki.
"Bilety sprzedają się w błyskawicznym tempie." powiedział David McManus, Regionalny Dyrektor Zarządzający na Australię i Nową Zelandię. "Jesteśmy niezwykle podekscytowani faktem, iż bilety na to wydarzenie mogą zostać całkowicie wyprzedane. To w końcu jest impreza roku. Jeżeli ktoś poważnie myśli o budowaniu biznesu i pragnie, aby inni zobaczyli niesamowitą potęgę produktów MonaVie, to po prostu nie może przegapić tego wydarzenia." twierdzi McManus.
Na jedną z wielu atrakcji całej konferencji zaplanowano prezentację nowego produktu, a także ekskluzywny rejs jachtem nocą po Zatoce Harbour.
——-
Newsy zebrała i przełożyła na język polski Raisa Chudek